Második alkalommal megrendezett Workshop rendezvényünkre 2013. május 25-én került sor. A szakmai program helyszínéül a Nyugat-magyarországi Egyetem csodálatos soproni egyetemi kertjében felépült LIGNEUM Látogatóközpontot választottuk, amely épület izgalmas modernségével, természet közeliségével és egyszerű eleganciájával tökéletes helyszín bármely tudományos témában való elmélyülésre.
Ez alkalommal két előadót hívtunk. Első előadónk Dr. Kemper Róbert volt, aki 1986-ban szerezte fogorvosi diplomáját a budapesti Semmelweis Egyetemen, majd egyetemi tanársegédként 10 évet töltött el az egyetem Szájsebészeti Klinikáján. Magyarországon éppen azokban az években indult útjára a fogászati implantológia, így a Szájsebészeti Klinika természetesen úttörő szerepet vállalt ebben a munkában. Így Dr. Kemper Róbert frissen végzett orvosként ott lehetett a hazai implantológia születésénél, mely aztán meghatározta és végig kísérte eddigi szakmai pályafutását. 1997-ben alapított saját fogorvosi rendelőt, de az egyetemen ma is oktat.Rendezvényünkön megtartott előadásának címe: A csontpótlás lehetőségei napjainkban a dentoalveoláris sebészetben.
Második előadónk Dr. Gál Miklós Ádám volt, aki Mukogingivális sebészeti műtétek preventív és terápiás aspektusai címmel tartotta meg értekezését.
A fiatal fogorvos a Semmelweis Egyetem Szájsebészeti Klinikáján rezidens orvosként dolgozott diplomája megszerzését követően. Szakmai érdeklődése már egyetemi hallgató korában a szájsebészet, a parodontológia és az implantológia felé irányult. Gyakorló fogorvosként számára az implantációs műtétek, a különböző csontpótlások (augmentáció), valamint a fogágybetegek gyógyítása jelent igazi szakmai kihívást. Rendszeresen előad kongresszusokon és publikál folyóiratokban.
Az előadásokat, melyen a klaszter tagjain kívül meghívott fogorvosok is részt vettek, diszkusszió és szakmai konzultációk követték.